5 / 4

Všeň - hrad Valdštejn

Terén na této trase je převážně rovinatý, ale nevyhnete se několika stoupání. Výlet začíná v malebné vesničce Všeň. Prvn...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 39 km

Popis cyklotrasy

Terén na této trase je převážně rovinatý, ale nevyhnete se několika stoupání. Výlet začíná v malebné vesničce Všeň. První zajímavost na trase je vyhlídka na Bezděz. Naším prvním výletním cílem je hrad Kost. Hrad patří k těm, jejichž výrazná silueta se nezapomíná. Než se k němu dostaneme, užijeme si jízdu krásnou krajinou Českého ráje.

Od hradu Kost se vydáme přírodní rezervací Údolí Plakánek směrem k zámku Humprecht v Sobotce. V prvním patře můžete nalézt 16 metrů vysoký hodovní sál s výraznou akustikou a ve druhém patře vyhlídkový ochoz. Pokračujte k ikoně Českého ráje, již z dáli uvidíme tyčící se zříceninu hradu Trosky.

Dále naše cesta vede kolem romantických rybníků Vidlák a Krčák Podtroseckým údolím až na zámek Hrubá Skála. Dnes slouží jako hotel, veřejnosti je zpřístupněno nádvoří a věž s vyhlídkou. Tím se dostáváme do míst obklopených skálami. Je zde spousta vyhlídek do okolí, jako třeba vyhlášená vyhlídka U Lvíčka.

Dalším cílem je hrad Valdštejn, který upoutá pozornost již z dálky. Z Valdštejna si užijeme sjezd mezi skalami a pomalu se náš výlet bude chýlit ke konci. Posledních pár kilometrů si užijeme nenáročnou jízdu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí