Cyklotrasa Všeň - hrad Valdštejn

Terén na této trase je převážně rovinatý, ale nevyhnete se několika stoupání. Výlet začíná v malebné vesničce Všeň. První zajímavost na trase je vyhlídka na Bezděz. Naším prvním výletním cílem je hrad Kost. Hrad patří k těm, jejichž výrazná silueta se nezapomíná. Než se k němu dostaneme, užijeme si jízdu krásnou krajinou Českého ráje.

Od hradu Kost se vydáme přírodní rezervací Údolí Plakánek směrem k zámku Humprecht v Sobotce. V prvním patře můžete nalézt 16 metrů vysoký hodovní sál s výraznou akustikou a ve druhém patře vyhlídkový ochoz. Pokračujte k ikoně Českého ráje, již z dáli uvidíme tyčící se zříceninu hradu Trosky.

Dále naše cesta vede kolem romantických rybníků Vidlák a Krčák Podtroseckým údolím až na zámek Hrubá Skála. Dnes slouží jako hotel, veřejnosti je zpřístupněno nádvoří a věž s vyhlídkou. Tím se dostáváme do míst obklopených skálami. Je zde spousta vyhlídek do okolí, jako třeba vyhlášená vyhlídka U Lvíčka.

Dalším cílem je hrad Valdštejn, který upoutá pozornost již z dálky. Z Valdštejna si užijeme sjezd mezi skalami a pomalu se náš výlet bude chýlit ke konci. Posledních pár kilometrů si užijeme nenáročnou jízdu.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 39 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.