5 / 4

Vsetín - Bike Arena Vsetín

Výchozí bod cyklotrasy je v centru Vsetína u městských lázní. V Semetíně sjedete z cyklostezky vlevo na silnici vedoucí ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 km

Popis cyklotrasy

Výchozí bod cyklotrasy je v centru Vsetína u městských lázní. V Semetíně sjedete z cyklostezky vlevo na silnici vedoucí do obce. Po pravé straně se můžete zastavit v arboretu s dendrologickou sbírkou planých i okrasných dřevin a rostlin ze všech koutů zeměkoule. Od arboreta vyšlapete kopec k Bike aréně Vsetín. Tento největší singletrailový areál v okolí nabízí spoustu kilometrů vrstevnicových tratí a také několik kilometrů sjezdových tratí. Síť stezek pro horská kola je vybudována jak pro zkušené bikery, tak i pro amatéry. 

Vydáte se po cyklotrase dál přes Semetín. V obci se nabízí možnosti klidného posezení a občerstvení. Pokračujete stále po místní cyklotrase k rozcestí s naučnou stezkou Tesák, na kterou se napojíte. Naučná stezka vás seznámí s přírodovědnými a historickými zajímavostmi krajiny Vsetínska. Projíždíte lesy a krásnou přírodou, na okolních loukách se vyskytují chráněné druhy orchidejí a ostatních druhů rostlin. Přes Chléviska, kolem Janišovského vrchu pak sjedete do městské části Vsetína-Rokytnice. Na hlavní silnici se dáte doleva a pokračujete do cíle.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí