5 / 3

Vsetín - Trojačka

Tato náročná trasa je vhodná pro zkušené a trénované cyklisty jako vícedenní výlet. Výchozí bod trasy leží ve Vsetíně u ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 97 km

Popis cyklotrasy

Tato náročná trasa je vhodná pro zkušené a trénované cyklisty jako vícedenní výlet. Výchozí bod trasy leží ve Vsetíně u Městských lázní. První část trasy vede historickou zástavbou kolem Vsetínského zámku, kde nyní sídlí Muzeum regionu Valašsko, směřuje na hřeben Vsetínských Beskyd na rozcestí Pod Vsackým Cábem.

Poté vyrážíme terénním trailem přes Ptáčnici na hlavní hřeben Vsetínských Beskyd, zdoláme Lušovku a Vsackou Tanečnici, abychom dorazili na vrch umělců Soláň, kde je další možnost odpočinku a občerstvení. Ze Soláně si vychutnáme kultovní trail směřující na Třeštík přes Kotlovou, Pálenici, Benešky, Polanu a Vysokou. Úsek nabízí příjemný terén s nádhernými výhledy na Javorníky a nejvyšší vrcholky Beskyd. Hora Vysoká (1024 m n. m.) je technicky náročnou vrchařskou výzvou, kdo chce šetřit síly, využije traverzovou trasu po zpevněné komunikaci.

Další část Vsetínské podkovy nás zavede na Slovensko do lokality Kasárně a na Velký Javorník. Nejprve vyšlápneme z Třeštíku k rozhledně Súkenická na vrchu Čarťák. Odměnou za prudké stoupání je takřka kruhová vyhlídka na okolní hory. Sjedeme k hraničnímu přechodu Bumbálka a poté prudším sjezdem do sedla U Tabulí s památníkem válečných událostí II. světové války. Zde jsme zhruba v polovině našeho putování. Od Tabulí čeká opět stoupání, tentokrát už na hřeben Javorníků. Po červené turistické značce přejedeme Oselnou a Lemešnou a pokračujeme přes sedlo pod Hričovcem a Butorky na Velký Javorník (1071 m n. m.), který je nejvyšším bodem pohoří Javorníky i naší trasy. Ze sedla pod Lemešnou můžeme zvolit pro cestu na Butorky asfaltovou silničku vedoucí na Kasárne. Zde lze putování přerušit a pokračovat následující den.

Další dílčí etapa vede na Kohútku. Nejprve si užijeme krásný trail přes kopec Provazný a Krkostěnu do Papájského sedla. Přímý sjezd do tohoto sedla je poměrně náročný, stejně tak i následné stoupání na vrchol Makyty (923 m n. m.). To je důvod, proč řada bikerů na rozcestí Krkostěna volí skvělý několik km dlouhý sjezd přes Čerňanskou Kyčeru (885 m n. m.) do údolí Bařiny v Huslenkách a poté pokračují po cyklostezce Bečva do Vsetína.

Trasa „pravé“ Valašské podkovy je vedena z Papajského sedla na Makytu, jejíž výšku umocňuje divoká okolní příroda, v níž nescházejí ani vlci a medvědi. Z Makyty klesáme přes sedlo Valašské Kyčery do údolí Uherské v Huslenkách. Do Vsetína si v závěru trasy vychutnáme Královnu cyklostezek Moravy, Cyklostezku Bečva.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)



Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí