5 / 3

Vsetín - rozhledna Vartovna

Náročná 80 km dlouhá okružní trasa s výchozím bodem ve Vsetíně u lázní. Z výchozího bodu směřuje do údolí Jasenice a Čer...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 84 km

Popis cyklotrasy

Náročná 80 km dlouhá okružní trasa s výchozím bodem ve Vsetíně u lázní. Z výchozího bodu směřuje do údolí Jasenice a Červenka a stoupá po úbočí Kadlubové. Vzápětí údolím Dinotice sjíždí ke Vsetínské Bečvě do Halenkova. Krátce pojedete po proudu řeky a odbočíte u lávky do Huslenek. Zde trasa pokračuje údolím Kychová, zde před koncem údolí u samoty U Čechů odbočuje vpravo a přes Uherské směřuje do Zděchova. Ve Zděchově je možnost občerstvení, osvěžení na místním koupališti či příležitost vyzkoušet místní přírodní singletrackové trasy.

Přes sedlo Radošov překračujete cestou do Pulčína hřeben Javorníků. Zde se nabízí prohlídka zajímavého skalního města. Z Pulčína trasa klesá do Lidečka, kde podjíždíme železnici, odbočíme vpravo na hlavní silnici a po cca 2 km na odbočce "Mužíkov" (zastávka autobusu) se dáváme doleva a stoupáme přes Mužíkov na Vařákovy Paseky. Ty jsou pietním místem vzpomínajícím na tragické události II. světové války.

Z Vařákových Pasek následuje mírně klesající terén přes křižovatku Bařinka, na níž se dáme doprava souběžně se zelenou turistickou značkou přes Trubiska do Neratova, kde odbočíme vlevo na silnici do Prlova. V obci narazíme na turistickou křižovatku a žlutou turistickou značku, která nás provede obcí k naučné stezce stoupající na vrcholovou prémii na Vartovně s rozhlednou ve tvaru kovového válce. Z Vartovny trasa klesá přes sedlo Sirákov (možnost ubytování a občerstvení) až k sedlu Hranice, kde se dáme z kopce doprava do horní části Liptálu. Zde na první odbočce kolem památníku J. Daně vystoupáme na Chléviska, po hřebeni dorazíme na Janišovský vrch a poté již klesáme do Rokytnice a do výchozího bodu U Lázní.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí