5 / 4,5

Vsetín - Vítkov

Ze Vsetína se po krásné cyklostezce podél Vsetínské Bečvy dostanete do Valašského Meziříčí. Valmez projedete kolem parku...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 78 km

Popis cyklotrasy

Ze Vsetína se po krásné cyklostezce podél Vsetínské Bečvy dostanete do Valašského Meziříčí. Valmez projedete kolem parku s letním kinem, mlékárny a dáte se přes železniční koleje směrem na Hranice na Moravě. Po pravé ruce budete mít hřbitov a po levé Tesco, dále pak minete závod Deza. Odbočíte směrem na Byninu až dojedete do Hostašovic - železniční stanice. Tedy velká křižovatka před vodní nádrží Kacabaja. Napojíte se na cyklostezku 6271, po které pokračujete až do Bludovic. Pokud jste zdatní a nebo vám nevadí okolo projíždějící auta, nemusíte nikam odbočovat a pojedete po silnici a v Bludovicích se potkáte s těmi, co si vybrali trasu po cyklostezce.


Poté pokračujte dál do Nového Jičína a Kunína, kde se můžete na chvíli odklonit z trasy prohlédnout si zámek, který je považován za jednu z nejcennějších barokních památek severní Moravy a Slezska. V nedávné době prošel zámek rekonstrukcí, postupně se do jeho interiéru vrací původní sbírky a opět je přístupný veřejnosti. Obdivovat tak můžete pohostinské pokoje, učebny zámecké školy se zařízením, obrazárnu nebo taneční pokoj. 


Dále projedete Suchdol nad Odrou, malou obec Mankovice, Odry nebo Heřmánky. Poté, co po levé straně uvidíte skalní hrádek Švédská skála, který byl údajně obranným bodem knížete Břetislava I., zanedlouho zabočíte doprava. A cesta vás dovede až do samotného Vítkova.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí