Cyklotrasa Vsetín - Vítkov

Ze Vsetína se po krásné cyklostezce podél Vsetínské Bečvy dostanete do Valašského Meziříčí. Valmez projedete kolem parku s letním kinem, mlékárny a dáte se přes železniční koleje směrem na Hranice na Moravě. Po pravé ruce budete mít hřbitov a po levé Tesco, dále pak minete závod Deza. Odbočíte směrem na Byninu až dojedete do Hostašovic - železniční stanice. Tedy velká křižovatka před vodní nádrží Kacabaja. Napojíte se na cyklostezku 6271, po které pokračujete až do Bludovic. Pokud jste zdatní a nebo vám nevadí okolo projíždějící auta, nemusíte nikam odbočovat a pojedete po silnici a v Bludovicích se potkáte s těmi, co si vybrali trasu po cyklostezce.


Poté pokračujte dál do Nového Jičína a Kunína, kde se můžete na chvíli odklonit z trasy prohlédnout si zámek, který je považován za jednu z nejcennějších barokních památek severní Moravy a Slezska. V nedávné době prošel zámek rekonstrukcí, postupně se do jeho interiéru vrací původní sbírky a opět je přístupný veřejnosti. Obdivovat tak můžete pohostinské pokoje, učebny zámecké školy se zařízením, obrazárnu nebo taneční pokoj. 


Dále projedete Suchdol nad Odrou, malou obec Mankovice, Odry nebo Heřmánky. Poté, co po levé straně uvidíte skalní hrádek Švédská skála, který byl údajně obranným bodem knížete Břetislava I., zanedlouho zabočíte doprava. A cesta vás dovede až do samotného Vítkova.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 78 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!