Cyklotrasa Vsetín - Vsacký Cáb

Výchozí bod cyklotrasy vhodné pro horská kola je v centru Vsetína, u Městských lázní. Přes místní část Ohrada vyjedete kolem sedla Lysný až Nad Červenku. Z rozcestí se vydejte do místní části obce Halenkov-Dinotic, k rozcestí Svrčín. Po červené místní cykloznačce od Svrčína můžete sjet do údolí Dinotic a udělat si zastávku s občerstvením v bývalém loveckém zámečku. Dnes je zámeček přebudován na luxusní rekreační zařízení.

Vyšlapete zpět ke Svrčínu a pokračujete údolím mezi vrchem Lušovka a Cábem kolem studánky až na Vsacký Cáb. Zázemí vám zajistí horský hotel v příjemném prostředí valašské přírody. Tato nejzápadnější část hlavního hřebene Vsetínských Beskyd nabízí mnoho nádherných výhledů. Ze Vsetína sem směřuje Baťova naučná stezka, jejímž cílem je Cábské jezírko.

Po občerstvení a odpočinku pokračujte přes rozcestí Dušná. Pod Dušnou sjedete ze silnice na rozcestí Putýrka a klesáte do Vsetína.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!