5 / 3

Vsetín - Vsacký Cáb

Výchozí bod cyklotrasy vhodné pro horská kola je v centru Vsetína, u Městských lázní. Přes místní část Ohrada vyjedete k...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 km

Popis cyklotrasy

Výchozí bod cyklotrasy vhodné pro horská kola je v centru Vsetína, u Městských lázní. Přes místní část Ohrada vyjedete kolem sedla Lysný až Nad Červenku. Z rozcestí se vydejte do místní části obce Halenkov-Dinotic, k rozcestí Svrčín. Po červené místní cykloznačce od Svrčína můžete sjet do údolí Dinotic a udělat si zastávku s občerstvením v bývalém loveckém zámečku. Dnes je zámeček přebudován na luxusní rekreační zařízení.

Vyšlapete zpět ke Svrčínu a pokračujete údolím mezi vrchem Lušovka a Cábem kolem studánky až na Vsacký Cáb. Zázemí vám zajistí horský hotel v příjemném prostředí valašské přírody. Tato nejzápadnější část hlavního hřebene Vsetínských Beskyd nabízí mnoho nádherných výhledů. Ze Vsetína sem směřuje Baťova naučná stezka, jejímž cílem je Cábské jezírko.

Po občerstvení a odpočinku pokračujte přes rozcestí Dušná. Pod Dušnou sjedete ze silnice na rozcestí Putýrka a klesáte do Vsetína.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí