5 / 5

Vyšší Brod - Železná Ruda

Úvodním úsekem výletu vás z Vyššího Brodu povede CT 1033, převážně do kopce. Na 12. kilometru přejde vaše trasa odbočení...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 155 km

Popis cyklotrasy

Úvodním úsekem výletu vás z Vyššího Brodu povede CT 1033, převážně do kopce. Na 12. kilometru přejde vaše trasa odbočením doprava na CT 1019 na Přední Výtoň a Frýdavu značení pokračuje, na mostě přes záliv je již značena opět CT 1033 a souběžně CT Vltavská. Obě trasy vás povedou společně ještě dlouho, až na rozcestí Klápa, odkud pojedete po CT 1023, byť beze změny směru. Podél Schwarzenbergského plavebního kanálu projedete přes Jelení, po 6 km za ním nepřejeďte ostrou pravou odbočku na CT 1029. Od Stožce, až na Volarské šance vás povede CT 1024, do Lenory pak CT 33. Zde bychom doporučovali přespat.


Druhý den cesty vás od Lenory přes zátoň a Horní Vltavici povede CT 33, která v Polce uhne doprava, ale vaše další cesta vede doleva po CT 1039 střední cestou na Knížecí pláně, v Bučině doprava po CT 331 na Kvildu. Od Kvildy se již opět setkáte s CT 33, která vás odsud pod druhým označením Šumavská magistrála povede dále na západ na Filipovu Huť a Modravu. Odtud se značení rychle střídá, směřujete nejprve ke Tříjezerní slati po CT 2113, zde doleva po CT 2122, od rozcestí Hakešická cesta dále rovně po 2114. Až do mechovského parkoviště bude značení stálejší, odbočuje se zde doleva po CT 33 směrem na Prášily. Již na jejich okraji se ale jede doprava, teprve od Prášilského potoka doleva po CT 2119 a bývalé Staré Hůrky na poslední úsek k Železné Rudě po CT 2113. Cesta vás vede k Debrníku, okraji Železné Rudy, odkud do jejího centra, a tedy cíle cesty, snadno sjedete.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí