Cyklotrasa Zábrdovice - Ochoz u Brna

Tento okruh je trochu atypický. Nevede odněkud někam, ale cesta se neustále motá v jedné oblasti. Vyjíždíme z parkoviště u supermarketu v Židenicích. Bereme jej ztečí přes bývalé vápencové lomy. Závěrečnou část nepříjemného výšlapu absolvujeme po žluté značce a už stojíme přímo pod vysílačem.

Od něj pokračujeme ještě kousek po žluté značce, až se dostaneme k šotolinové cyklostezce, kterou zde nechalo město vytvořit k podpoře zdraví svých obyvatel. Původní úzká pěšinka naštěstí zůstala z velké části zachována a není těžké ji objevit. Uhýbáme doprava směrem k silnici a podél ní si užíváme první kilometry špičkového bikování.

Za pomyslné centrum můžeme označit ranč U Jelena. Nejdříve se vydáme těžkým výjezdem nahoru k Mokerské myslivně, Hostěnickému propadání a sjedeme k jeskyni Pekárna a blízkému vývěru vody. Mihneme se kolem Jelena a zamíříme k Muchově boudě.

Cestou k ní je na široké lesní cestě klopenka. Odměna ale stojí za námahu, sjezd začíná nenápadně, ale pak se parádně zlomí, povrch se stane náročnějším a vše končí jízdou korytem potoka. Znovu míjíme Jelena a stoupáme směrem k Ochozi u Brna. Tady lze doplnit energii a s plnými žaludky sjet po modré značce k Pekárně.

Potom po zelené vyrážíme k rybníku Hádek, zde uhneme doleva a po luční pěšince stoupáme k Ochozi. Z ní jedeme opět špičkovým kamenitým singlem, na němž jsme začínali, až k rozcestí Kopaniny. Nevracíme se přes Hády, ale dáváme se vpravo na extrémně rychlý, ale nikoli netechnický sjezd po zelené značce k Resselově hájovně. 

Odtud ukrajujeme poslední terénní stovky metrů Těsnohlídkovým údolím ke Svitavě. Zpátky do centra se dá dostat po levém břehu asfaltovou cyklostezkou nebo přejet železniční most a upřednostnit cestu chatovou osadou.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 56 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.