5 / 4

Zábrdovice - Ochoz u Brna

Tento okruh je trochu atypický. Nevede odněkud někam, ale cesta se neustále motá v jedné oblasti. Vyjíždíme z parkoviště...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 56 km

Popis cyklotrasy

Tento okruh je trochu atypický. Nevede odněkud někam, ale cesta se neustále motá v jedné oblasti. Vyjíždíme z parkoviště u supermarketu v Židenicích. Bereme jej ztečí přes bývalé vápencové lomy. Závěrečnou část nepříjemného výšlapu absolvujeme po žluté značce a už stojíme přímo pod vysílačem.

Od něj pokračujeme ještě kousek po žluté značce, až se dostaneme k šotolinové cyklostezce, kterou zde nechalo město vytvořit k podpoře zdraví svých obyvatel. Původní úzká pěšinka naštěstí zůstala z velké části zachována a není těžké ji objevit. Uhýbáme doprava směrem k silnici a podél ní si užíváme první kilometry špičkového bikování.

Za pomyslné centrum můžeme označit ranč U Jelena. Nejdříve se vydáme těžkým výjezdem nahoru k Mokerské myslivně, Hostěnickému propadání a sjedeme k jeskyni Pekárna a blízkému vývěru vody. Mihneme se kolem Jelena a zamíříme k Muchově boudě.

Cestou k ní je na široké lesní cestě klopenka. Odměna ale stojí za námahu, sjezd začíná nenápadně, ale pak se parádně zlomí, povrch se stane náročnějším a vše končí jízdou korytem potoka. Znovu míjíme Jelena a stoupáme směrem k Ochozi u Brna. Tady lze doplnit energii a s plnými žaludky sjet po modré značce k Pekárně.

Potom po zelené vyrážíme k rybníku Hádek, zde uhneme doleva a po luční pěšince stoupáme k Ochozi. Z ní jedeme opět špičkovým kamenitým singlem, na němž jsme začínali, až k rozcestí Kopaniny. Nevracíme se přes Hády, ale dáváme se vpravo na extrémně rychlý, ale nikoli netechnický sjezd po zelené značce k Resselově hájovně. 

Odtud ukrajujeme poslední terénní stovky metrů Těsnohlídkovým údolím ke Svitavě. Zpátky do centra se dá dostat po levém břehu asfaltovou cyklostezkou nebo přejet železniční most a upřednostnit cestu chatovou osadou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí