5 / 2,66666666666667

Telč - hrad Roštejn

Jeden z kratších cyklo okruhů na Vysočině. Cyklotrasa je vhodná pro méně zdatné cyklisty i rodiny s dětmi. Projedete tur...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Jeden z kratších cyklo okruhů na Vysočině. Cyklotrasa je vhodná pro méně zdatné cyklisty i rodiny s dětmi. Projedete turisticky zajímavými místy. Nejdříve malými obcemi do Mrákotína, kde si můžete prohlédnout muzeum kamenictví. Dále vás stezka zavede do Lhotky. Tam si můžete udělat turistickou procházku krásnou přírodou na zříceninu hradu Štamberk. Dochovalo se z něj torzo palácové zdi, zbytky strážní věže a hradeb. Hrad je spojen s lidovými pověstmi o templářích, jejich pokladech skrytých ve skalách a tajných chodbách.

Přes obec Řasná pojedete kolem Velkého Pařezitého rybníku a zanedlouho už budete u poslední zastávky na této cyklotrase. Tou je hrad Roštejn. V současnosti si pro návštěvu hradu můžete vybrat ze dvou prohlídkových tras. Ty vás provedou gotickým a renesančním palácem, jejich interiéry a seznámí vás s celkovou historií objektu. V rámci prohlídky uslyšíte zajímavé pověsti, které se pojí se vznikem a historií hradu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí