Cyklotrasa Telč - hrad Roštejn

Jeden z kratších cyklo okruhů na Vysočině. Cyklotrasa je vhodná pro méně zdatné cyklisty i rodiny s dětmi. Projedete turisticky zajímavými místy. Nejdříve malými obcemi do Mrákotína, kde si můžete prohlédnout muzeum kamenictví. Dále vás stezka zavede do Lhotky. Tam si můžete udělat turistickou procházku krásnou přírodou na zříceninu hradu Štamberk. Dochovalo se z něj torzo palácové zdi, zbytky strážní věže a hradeb. Hrad je spojen s lidovými pověstmi o templářích, jejich pokladech skrytých ve skalách a tajných chodbách.

Přes obec Řasná pojedete kolem Velkého Pařezitého rybníku a zanedlouho už budete u poslední zastávky na této cyklotrase. Tou je hrad Roštejn. V současnosti si pro návštěvu hradu můžete vybrat ze dvou prohlídkových tras. Ty vás provedou gotickým a renesančním palácem, jejich interiéry a seznámí vás s celkovou historií objektu. V rámci prohlídky uslyšíte zajímavé pověsti, které se pojí se vznikem a historií hradu.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!