5 / 0

Žatec - Zíchovec

Ze Žatce - města chmele vyrazíme podél řeky Ohře směrem na severovýchod. První zastávkou bude městečko Postoloprty, kter...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 100 km

Popis cyklotrasy

Ze Žatce - města chmele vyrazíme podél řeky Ohře směrem na severovýchod. První zastávkou bude městečko Postoloprty, které se nejvíce rozvíjelo v době výstavby nedaleké elektrárny Počerady. Odsud už uvidíme první kopečky Českého středohoří. Mineme Lenešický rybník a po úpatí kopce Raná, který si užijí především milovníci rogal a paraglidingu, dotkneme se i úpatí kopce Oblík a to už jsou kopečky Českého středohoří, které nás dovedou do Libochovic. Tady si můžete udělat přestávku a třeba si prohlédnout místní barokní zámek. Pokoje jsou stylizovány tak, aby přiblížily zdejší dobový život. Kromě samotného zámku si můžete prohlédnout i sklepení, skleníky nebo rozsáhlý park plný květin a pávů. 


Řeku Ohře budete mít stále na dohled a pod dozorem zříceniny hradu Hazmburg se stočíme na sever k Doksanům, odkud se stočíme k jihu. Dále mineme vodní hrad v Budyni nad Ohří a zastavíme v Mšených lázních. Novorenesanční zámek byl vystavěn na místě bývalé tvrze. V současnosti avšak prochází rekonstrukcí, proto pojedeme dále po Dolnooharské tabuli. Mineme Oldřichův dub na Peruci, nedokončený kostel Panny Marie a cyklotrasu můžeme ukončit u (nebo v) pivovaru na Zichovci.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí