Cyklotrasa Žatec - Zíchovec

Ze Žatce - města chmele vyrazíme podél řeky Ohře směrem na severovýchod. První zastávkou bude městečko Postoloprty, které se nejvíce rozvíjelo v době výstavby nedaleké elektrárny Počerady. Odsud už uvidíme první kopečky Českého středohoří. Mineme Lenešický rybník a po úpatí kopce Raná, který si užijí především milovníci rogal a paraglidingu, dotkneme se i úpatí kopce Oblík a to už jsou kopečky Českého středohoří, které nás dovedou do Libochovic. Tady si můžete udělat přestávku a třeba si prohlédnout místní barokní zámek. Pokoje jsou stylizovány tak, aby přiblížily zdejší dobový život. Kromě samotného zámku si můžete prohlédnout i sklepení, skleníky nebo rozsáhlý park plný květin a pávů. 


Řeku Ohře budete mít stále na dohled a pod dozorem zříceniny hradu Hazmburg se stočíme na sever k Doksanům, odkud se stočíme k jihu. Dále mineme vodní hrad v Budyni nad Ohří a zastavíme v Mšených lázních. Novorenesanční zámek byl vystavěn na místě bývalé tvrze. V současnosti avšak prochází rekonstrukcí, proto pojedeme dále po Dolnooharské tabuli. Mineme Oldřichův dub na Peruci, nedokončený kostel Panny Marie a cyklotrasu můžeme ukončit u (nebo v) pivovaru na Zichovci.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 100 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.