Cyklotrasa Žďár nad Sázavou, ulice Santiniho - Žďár nad Sázavou, ulice Dvorská

Tato trasa je opravdu krátká. Skládá se ze dvou okruhů a jedná se o naučné stezky Okolo Zelné hory. Okruhy jsou přímo ve městě Žďár nad Sázavou. Jsou vhodné pro cyklisty i pro pěší. Vzhledem k nízké náročnosti trasy i pro malé děti.

První okruh vede kolem rybníku Konvent. Těšit se můžete hlavně na dechberoucí vyhlídky, při kterých si budete moct prohlédnout zámek a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Ten má unikátní hvězdicový půdorys, postavil ho jeden z nejvýznamnějších architektů české historie Jan Blažej Santini-Aichl a o jeho mimořádnosti svědčí i skutečnost, že je zapsán na seznamu UNESCO.

Druhý dvoukilometrový okruh vede kolem Bránského rybníka. K vidění je tu barokní most se sochami světců, jehož předlohou byl pražský Karlův most, ale také dvě méně známé Santiniho stavby – Dolní hřbitov a Hospodářský dvůr Lyra.

Obě naučné stezky startují na parkovišti před zámkem ve Žďáru nad Sázavou. Mezi jednotlivými trasami se tak v tamní kavárně můžete občerstvit třeba domácí limonádou nebo regionálními zákusky a dortíky.

Tip: Vezměte své děti nebo vnoučata nejen na naučné stezky, ale i do zámku. Po celé léto tu jsou pro vás připraveny speciální dětské prohlídky a také program plný zábavného poznávání pro celou rodinu. Více na www.zamekzdar.cz

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 4 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.