5 / 0

Žďár nad Sázavou, ulice Santiniho - Žďár nad Sázavou, ulice Dvorská

Tato trasa je opravdu krátká. Skládá se ze dvou okruhů a jedná se o naučné stezky Okolo Zelné hory. Okruhy jsou přímo ve...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 4 km

Popis cyklotrasy

Tato trasa je opravdu krátká. Skládá se ze dvou okruhů a jedná se o naučné stezky Okolo Zelné hory. Okruhy jsou přímo ve městě Žďár nad Sázavou. Jsou vhodné pro cyklisty i pro pěší. Vzhledem k nízké náročnosti trasy i pro malé děti.

První okruh vede kolem rybníku Konvent. Těšit se můžete hlavně na dechberoucí vyhlídky, při kterých si budete moct prohlédnout zámek a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Ten má unikátní hvězdicový půdorys, postavil ho jeden z nejvýznamnějších architektů české historie Jan Blažej Santini-Aichl a o jeho mimořádnosti svědčí i skutečnost, že je zapsán na seznamu UNESCO.

Druhý dvoukilometrový okruh vede kolem Bránského rybníka. K vidění je tu barokní most se sochami světců, jehož předlohou byl pražský Karlův most, ale také dvě méně známé Santiniho stavby – Dolní hřbitov a Hospodářský dvůr Lyra.

Obě naučné stezky startují na parkovišti před zámkem ve Žďáru nad Sázavou. Mezi jednotlivými trasami se tak v tamní kavárně můžete občerstvit třeba domácí limonádou nebo regionálními zákusky a dortíky.

Tip: Vezměte své děti nebo vnoučata nejen na naučné stezky, ale i do zámku. Po celé léto tu jsou pro vás připraveny speciální dětské prohlídky a také program plný zábavného poznávání pro celou rodinu. Více na www.zamekzdar.cz

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí