5 / 5

Žďár nad Sázavou, zámek - Sázava

Jde o trochu náročnější trasu, protože ale její velká část vede kolem Sázavy, o možnosti koupání nebudete mít nouzi. Zač...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 44 km

Popis cyklotrasy

Jde o trochu náročnější trasu, protože ale její velká část vede kolem Sázavy, o možnosti koupání nebudete mít nouzi. Začátek i konec nasměrujte na bezplatné parkoviště před zámkem ve Žďáru nad Sázavou. Po Santiniho ulici, po které jste přijeli, se vydejte na sever a první odbočkou, kterou je ulice Dvorského, zamiřte doleva. Po pár metrech se dostanete na cyklostezku číslo 5061, které se po celou cestu budete držet.

První zastávkou může být vodní nádrž Pilská s areálem Pilák, kde se lze vykoupat. Poté budete pokračovat po stejné cyklostezce. V obci Polnička vyzkoušejte oblíbenou destinaci Vagón Polnička (řada atrakcí pro děti a teplé jídlo), následně najedete na silnici číslo 350, která vás dovede až do Přibyslavi. Ta byla ve 13. století důležitým nalezištěm stříbra a podívat se tu můžete například do barokního kostela Narození sv. Jana Křtitele nebo do gotické věži či hasičského muzea.

Zpět budete pokračovat po nádherné cyklostezce č. 19 kolem Sázavy až do Žďáru nad Sázavou. A jestli vás baví také inline brusle, potom doporučujeme víc než devítikilometrový úsek mezi Přibyslaví a Sázavou. Stezka vede po tělese bývalé železniční trati a jde o jeden z nejkrásnějších inline výletů nejen na Vysočině, ale v celém Česku.

Tip: Berete s sebou na výlet i náctileté? Potom zvolte termín o víkendu 26. a 27. července, kdy tu na zámku probíhá Festival pod Zelenou horou 2019. Koná se přímo na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou a k vidění a slyšení tu budou například Mňága a Žďorp, Kurtizány z 25. Avenue, Pipes And Pints nebo Skyline.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí