5 / 5

Žďár nad Sázavou, zámek - Žďár nad Sázavou, zámek

Tento výlet určitě ocení nejen cyklisti, ale i všichni milovníci vodních živlů. Trasa vede kolem řeky Sázavy, a kromě sp...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 14 km

Popis cyklotrasy

Tento výlet určitě ocení nejen cyklisti, ale i všichni milovníci vodních živlů. Trasa vede kolem řeky Sázavy, a kromě spousty rybníků, které uvidíte, jsou tu i dvě nádrže, ve kterých se můžete vykoupat.

Startovacím bodem je parkoviště před zámkem ve Žďáru a stejný je i začátek cesty – po cyklostezce EV 4 směrem k vodní nádrži Pilská. Poté minete obec Polnička i celou řadu rybníků, třeba Stříbrný, Kamenný, Železný nebo Nový. Za necelých 10 kilometrů dojedete k rybníku Velké Dářko, která nic nedluží své přezdívce „Moře Vysočiny”. Tady na vás čeká skvělé koupání a celá řada možností občerstvení, ale také sportovní vyžití, třeba půjčení loděk nebo šlapadel. Až se vody nabažíte, vydejte se po stejné cestě zpět do Žďáru nad Sázavou.

Celá trasa vede po rovině a po cyklostezkách, a tak je vhodná i pro malé cyklisty nebo výlet s cyklovozíky. Bez zastávek vám jízda zabere asi dvě hodiny. Až dojedete do cíle, zbude vám dost času, abyste navštívili nejen zámeckou kavárnu, kde si po sportování můžete dát zmrzlinu, ale také interaktivní Muzeum nové generace. To je určené pro malé i velké a o jeho kvalitách hovoří také skutečnost, že je držitelem certifikátu Oceněno rodiči.

Tip: Spojte sportování a koupání s kulturou. O víkendu mezi 9. a 10. srpnem si v areálu zámku můžete užít tradiční hudební festival Horácký džbánek. Na letošní ročník přijali pozvání například Ivan Hlas Trio, Pacifik nebo Krausberry.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí