5 / 5

Zelčín - Horní Počaply

Tato asfaltová cyklostezka vede po levém břehu Vltavy ze Zelčína a následně po levém břehu Labe přes Hořín do Horních Po...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 37 km

Popis cyklotrasy

Tato asfaltová cyklostezka vede po levém břehu Vltavy ze Zelčína a následně po levém břehu Labe přes Hořín do Horních Počapel. Díky jejímu hladkému povrchu a rovinatému profilu je vhodná nejen pro jízdu s malými cyklisty, ale i pro in - line bruslaře.

Jako výchozí bod jsme zvolili obec Hořín. Přejedeme zdymadla na Vraňansko-Hořínském plavebním kanálu. Po chvíli se dostaneme k Vltavě a směřujeme po jejím levém břehu do Vrbna. Na rozcestí u lávky přes Vltavu zabočíme doprava na panelovou cestu, zanedlouho zahneme doprava na vedlejší silnici a dojedeme do Zelčína. Tam si můžeme prohlédnout zoopark, jeho součástí je restaurace s venkovním posezením a dětským hřištěm.

U hořínského zámku, který je nepřístupný, odbočíme doprava a projíždíme zámeckým parkem. Podjedeme most a zamíříme doprava k Labi. Odtud už stezka vede poblíž řeky, jen občas se od ní trochu vzdálí. Za Horními Počaply stezka končí a cyklotrasa pokračuje po silnici.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí