5 / 4

Želízy - Dobřeň

Cyklotrasa ze Želíz vede zčásti po asfaltových a lesních cestách, zčásti po vedlejších silnicích s velmi malým provozem....

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa ze Želíz vede zčásti po asfaltových a lesních cestách, zčásti po vedlejších silnicích s velmi malým provozem. V první půlce výletu postupně mírně stoupáme, v druhé půlce naopak převážně klesáme. Místy je terén náročnější, není vhodné tuto trasu jet po dešti.

Vydáme se po vedlejší silnici směrem na Dolní Zimoř. Asi po kilometru se u cesty začínají objevovat pískovcové skalní útvary, které jsou pro Kokořínsko typické. Držíme se cyklotrasy, která od Želíz opouští silnici a pokračuje po nepříliš kvalitní asfaltové cestě Zimořským dolem. Cyklotrasa spolu se žlutou turistickou značkou nás dovedou k rozcestí Zimořský důl. Odtud pokračujeme vpravo po cyklotrase Truskavenským dolem.

Dojedeme k silnici na rozcestí Truskavenský důl, kde odbočíme doleva a hned na další křižovatce zahneme doprava k místu zvanému "Na Dole" a jeskyni Klemperka. Cyklotrasa dále prochází Šemanovickým dolem až k silnici u Dobřeně. Zabočíme doleva a postupně sjíždíme Bukovým údolím do Dolní Vidimi, dále Vidimským a Hlubokým dolem do Tupadel.

V Tupadlech přejedeme hlavní silnici a na druhé straně obce nás čeká druhé strmé stoupání v délce cca 700 metrů. Asfaltka přechází v lesní cestu, po které nás cyklotrasa dovede k vytesanému skalnímu reliéfu Had od sochaře Václava Levého. Tam se cyklotrasa stáčí doleva, po cestě narazíme na další díla Václava Levého - Harfenici a skalní kapličku sv. Máří Magdalény. Na konci lesa zahneme doleva a vracíme se dolů do Želíz.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí