Cyklotrasa Zíchovec - Praha

Ze Zíchovce se nejprve přes několik údolí a vršků přesuneme do Slaného, kde si prohlédneme místní náměstí. Odtud vyrazíme, obklopeni ovocnými sady, a opět pojedeme přes údolí a několik vršků. Poté co několikrát podjedem nebo přejedem dálnici D7, dorazíme do Libochoviček. Po odpočinku u místního rybníku, budeme pokračovat na západ. Projedeme Lidicemi i dalšími obcemi a zastavíme se až v Družci. Dále budeme pokračovat přes okraj Křivoklátských lesů, až sjedeme do údolí Berounky a dojedeme podle ní až do Berouna. Tam nabereme síly, protože nás čekají kopce přírodní rezervace Karlštejn.


Od Berounky se přesuneme k břehům říčky Loděnice a podél ní dojedem do magického místa Svatý Jan pod Skalkou, můžeme si prohlédnout klášter benediktů i pramen svatého Ivana a pokračujeme do Rudné. Zde bude i poslední zastávka před Prahou. Díky tomu, že Rudná je na náhorní planině nad Prahou, čeká nás jen sjezd z kopce. Pražskými ulicemi se prodereme do parku Portheimka a po chvíli budeme pokračovat do centra podél Vltavy a přes most Legií, kde si můžete prohlédnout Národní divadlo, případně si cyklovýlet naplánovat na více dní a přidat sem i tuto kulturní památku shlédnutím nějakého představení. Dále si můžeme prohlédnout Karlův most,

Orloj na Staroměstském náměstí nebo vystoupat na Pražský hrad a Letenskou pláň.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 125 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.