Cyklotrasa Zíchovec - Praha

Ze Zíchovce se nejprve přes několik údolí a vršků přesuneme do Slaného, kde si prohlédneme místní náměstí. Odtud vyrazíme, obklopeni ovocnými sady, a opět pojedeme přes údolí a několik vršků. Poté co několikrát podjedem nebo přejedem dálnici D7, dorazíme do Libochoviček. Po odpočinku u místního rybníku, budeme pokračovat na západ. Projedeme Lidicemi i dalšími obcemi a zastavíme se až v Družci. Dále budeme pokračovat přes okraj Křivoklátských lesů, až sjedeme do údolí Berounky a dojedeme podle ní až do Berouna. Tam nabereme síly, protože nás čekají kopce přírodní rezervace Karlštejn.


Od Berounky se přesuneme k břehům říčky Loděnice a podél ní dojedem do magického místa Svatý Jan pod Skalkou, můžeme si prohlédnout klášter benediktů i pramen svatého Ivana a pokračujeme do Rudné. Zde bude i poslední zastávka před Prahou. Díky tomu, že Rudná je na náhorní planině nad Prahou, čeká nás jen sjezd z kopce. Pražskými ulicemi se prodereme do parku Portheimka a po chvíli budeme pokračovat do centra podél Vltavy a přes most Legií, kde si můžete prohlédnout Národní divadlo, případně si cyklovýlet naplánovat na více dní a přidat sem i tuto kulturní památku shlédnutím nějakého představení. Dále si můžeme prohlédnout Karlův most,

Orloj na Staroměstském náměstí nebo vystoupat na Pražský hrad a Letenskou pláň.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 125 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!