5 / 4

Žižkov - Břevnov

Výchozím bodem cyklotrasy je Žižkov. Odtud pojedete přes Vysočany a Letňany na Kostelec nad Labem. Podél řeky Labe se do...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 103 km

Popis cyklotrasy

Výchozím bodem cyklotrasy je Žižkov. Odtud pojedete přes Vysočany a Letňany na Kostelec nad Labem. Podél řeky Labe se dostanete do Mělníku, kde si můžete udělat přestávku a prohlídnout si starý přemyslovský hrad. Prohlédnete si zámecké vinné sklepy obohacené o ochutnávky vín z vlastních vinic. 

Pokračujte přejezdem přes most Labe kolem vodní nádrže Baraba. Několika menšími vesnicemi se dostanete do obce Kostomlaty pod Řípem a do Krabčic. Poté kolem bájné hory Říp, kde sem podle pověsti přišel praotec Čech, rozhlédl se do krajiny a rozhodl se zde usadit. 

Jakmile projedete přes obce Ctiněves a Černouček, v Ledčicích najdete history park, kde se můžete seznámit s prací archeologa a historika. Vyzkoušíte si práci v terénu i následné zpracování archeologických nálezů. 

Další zastávkou může být barokní zámek Veltrusy. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý anglický park s řadou romantických stavbiček. Projedete Kralupy nad Vltavou a Turskem a přes Horoměřice a Dejvice se vrátíte zpět do Prahy.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí