Cyklotrasa Žižkov - Břevnov

Výchozím bodem cyklotrasy je Žižkov. Odtud pojedete přes Vysočany a Letňany na Kostelec nad Labem. Podél řeky Labe se dostanete do Mělníku, kde si můžete udělat přestávku a prohlídnout si starý přemyslovský hrad. Prohlédnete si zámecké vinné sklepy obohacené o ochutnávky vín z vlastních vinic. 

Pokračujte přejezdem přes most Labe kolem vodní nádrže Baraba. Několika menšími vesnicemi se dostanete do obce Kostomlaty pod Řípem a do Krabčic. Poté kolem bájné hory Říp, kde sem podle pověsti přišel praotec Čech, rozhlédl se do krajiny a rozhodl se zde usadit. 

Jakmile projedete přes obce Ctiněves a Černouček, v Ledčicích najdete history park, kde se můžete seznámit s prací archeologa a historika. Vyzkoušíte si práci v terénu i následné zpracování archeologických nálezů. 

Další zastávkou může být barokní zámek Veltrusy. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý anglický park s řadou romantických stavbiček. Projedete Kralupy nad Vltavou a Turskem a přes Horoměřice a Dejvice se vrátíte zpět do Prahy.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 103 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.