5 / 2,75

Zlatá Koruna - Záluží

Trasa začíná v menší obci mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Ze Zlaté Koruny přejedete Vltavu a pak chvíli po...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná v menší obci mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Ze Zlaté Koruny přejedete Vltavu a pak chvíli pojedete podél jejího toku až dojedete k obci Štěkře. A poté přes Molšín a Skřídla do Velešína, kde se můžete projít po zřícenině hradu Velešín. Ten najdete na zalesněném ostrohu nad dnešním nádržím Římov. Dnes zde najdete drobné pozůstatky hradních zdí a terénních nerovností. V roce 2012 byl vybudován nový dřevěný most, spojující předhradí s hradním jádrem. Na místo vás dovede modrá turistická značka. Poté se projedete okolo vodní nádrže Římov. Zanedlouho narazíte na obec Kamenný Újezd a pokračujete dál stezce až do Záluží. Pro cestu zpět do Zlaté Koruny se nemusíte vracet stejnou trasou. Stezka vás dovede na místo startu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí