5 / 5

Zlín - hrad Malenovice

Středně náročná trasa začíná ve Zlína na náměstí Míru. Za mostem odbočíme doprava na cyklostezku, projíždíme typickou zl...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Středně náročná trasa začíná ve Zlína na náměstí Míru. Za mostem odbočíme doprava na cyklostezku, projíždíme typickou zlínskou zástavbou, přes průmyslovou zónu v Přílukách a Lužkovice do Želechovic nad Dřevnicí. Pokračujete obcí do lůna Přírodního parku Želechovice nad Dřevnicí. Vystoupáte na Pindulu, kde si můžete odpočinout a dát si něco k jídlu.

Dojedeme do osady Horní Paseky a neznačenou cestou sjedete do Březnice. Odtud vás čeká poslední větší stoupání na Kudlov, kde se rozkládá Lesní hřbitov, zřízený Tomášem Baťou, který je zde také pochovaný. Od hřbitova projedete pod Tlustou horou s vysílačem na rozcestí U Boudy, odkud sjedete lesní silničkou ke gotickému hradu v Malenovicích. V rámci prohlídkového okruhu shlédnete hradní interiéry. Mezi nejzajímavější lze řadit malovaný sál s pozdně gotickou klenbou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí