Cyklotrasa Zlín-Podvesná - Malenisko

Start středně obtížného výletu je na vlakové zastávce Zlín-Podvesná. Odbočíme na Jaroslavice a projedeme obcí k autobusové točně a pokračujeme po „Pasekářské stezce“. Sjedeme po ní na Jaroslavické Paseky, stočíme se doprava a vystoupáme zpět na hlavní silnici a cyklotrasu, kterou jsme v Jaroslavicích opustili. Odbočíme vlevo a cyklotrasa nás zavede na Pindulu, kde si můžete udělat přestávku na svačinu.

Dál pokračujeme přes Klenčov na Provodov, po necelém kilometru z cyklotrasy odbočíme vlevo a turistická značka nás zavede na Malenisko k poutnímu kostelu Panny Marie Sněžné. Odtud pokračujeme po zelené turistické značce do sedla, kde můžeme zhlédnout zříceniny hradu Starý Světlov. Odbočíme doleva a lesy pod Komoncem dojedeme na rozcestí Pod Slavickým kopcem. Projedeme místními pasekářskými osadami se dostaneme stezka nás dovede zpět na Pindulu. Sjedeme do Želechovic nad Dřevnicí. Na světelné křižovatce jedeme rovně a přes Lůžkovice a Příluky se vracíme do Zlína

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!