Cyklotrasa Znojmo - Chvalovice

Projedete se další z vinařských stezek. Ze Znojma pojedete po silnici do Oblekovic. Nejdřív projedete postupně malými obcemi Načeratice, Derflice a Strachotice do Slupi. Potom kolem Jaroslavických rybníků a zámku Jaroslavice. Rozsáhlý zámecký objekt je čtyřkřídlá patrová budova s hranolovou věží z období gotiky. Díky svému rozsáhlému arkádovému nádvoří je řazen mezi nejhodnotnější renesanční památky v Česku.

Po silnici směrem na Znojmo za sklepním hospodářstvím Znovínu Znojmo odbočíme vlevo a okolo Kočičího, Ovčího a Vinného vrchu dojedeme do Dyjákoviček a Chvalovic. Tady si můžete prohlédnout  50 oživlých dinosaurů v životní velikosti v prehistorickém parku. V parku je také několik modelů zvířat z doby ledové, mezi kterými spatříte mamuta a šavlozubého tygra.

V Chvalovicích odbočíme vlevo a vzápětí vpravo na silnici směrem do Šatova. Tam uvidíte československý bunkr. Pod kostelem odbočíte po silnici vpravo na Havraníky, v Novém Šaldorfě u kaple zahneme vlevo a za Sedlešovicemi po přejezdu mostu přes Dyji opět vlevo a okolo Louckého kláštera dojedeme do Znojma.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.