5 / 4

Znojmo - Chvalovice

Projedete se další z vinařských stezek. Ze Znojma pojedete po silnici do Oblekovic. Nejdřív projedete postupně malými ob...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 km

Popis cyklotrasy

Projedete se další z vinařských stezek. Ze Znojma pojedete po silnici do Oblekovic. Nejdřív projedete postupně malými obcemi Načeratice, Derflice a Strachotice do Slupi. Potom kolem Jaroslavických rybníků a zámku Jaroslavice. Rozsáhlý zámecký objekt je čtyřkřídlá patrová budova s hranolovou věží z období gotiky. Díky svému rozsáhlému arkádovému nádvoří je řazen mezi nejhodnotnější renesanční památky v Česku.

Po silnici směrem na Znojmo za sklepním hospodářstvím Znovínu Znojmo odbočíme vlevo a okolo Kočičího, Ovčího a Vinného vrchu dojedeme do Dyjákoviček a Chvalovic. Tady si můžete prohlédnout  50 oživlých dinosaurů v životní velikosti v prehistorickém parku. V parku je také několik modelů zvířat z doby ledové, mezi kterými spatříte mamuta a šavlozubého tygra.

V Chvalovicích odbočíme vlevo a vzápětí vpravo na silnici směrem do Šatova. Tam uvidíte československý bunkr. Pod kostelem odbočíte po silnici vpravo na Havraníky, v Novém Šaldorfě u kaple zahneme vlevo a za Sedlešovicemi po přejezdu mostu přes Dyji opět vlevo a okolo Louckého kláštera dojedeme do Znojma.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí