Cyklotrasa Znojmo - hrad Templštejn

Touto cyklotrasou se jako první projedete bludištěm kukuřičného pole. V bludišti větším než fotbalové hřiště je umístěno 8 herních tabulí. Pro malé i velké návštěvníky jsou zde připravené dvě hry – při jedné se snažíte vyluštit tajenku, při druhé v co nejkratším čase nalézt všechny tabule a dostat se ven z bludiště.

Zachovalý systém chodeb a místností v Přeskačském podzemí je rozdělen na dvě části a nachází se asi 2,5 m pod povrchem. Původní rozsah podzemních prostor není dosud znám, je proto předmětem dalšího bádání. Chodby sloužily jako úkryt v době válečných nepokojů a k uskladňování potravin. 

Hrad Templštejn byl postaven řádem Templářských rytířů, od čehož také vznikl název.  Z vykopávek, které probíhali  se usuzuje, že hrad vyhořel. Již nikdy nebyl obnoven a stal se sídlem loupeživých rytířů. Později se hrad Templštejn stal cílem výletníků a trampů.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.