5 / 3

Znojmo - hrad Templštejn

Touto cyklotrasou se jako první projedete bludištěm kukuřičného pole. V bludišti větším než fotbalové hřiště je umístěno...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou se jako první projedete bludištěm kukuřičného pole. V bludišti větším než fotbalové hřiště je umístěno 8 herních tabulí. Pro malé i velké návštěvníky jsou zde připravené dvě hry – při jedné se snažíte vyluštit tajenku, při druhé v co nejkratším čase nalézt všechny tabule a dostat se ven z bludiště.

Zachovalý systém chodeb a místností v Přeskačském podzemí je rozdělen na dvě části a nachází se asi 2,5 m pod povrchem. Původní rozsah podzemních prostor není dosud znám, je proto předmětem dalšího bádání. Chodby sloužily jako úkryt v době válečných nepokojů a k uskladňování potravin. 

Hrad Templštejn byl postaven řádem Templářských rytířů, od čehož také vznikl název.  Z vykopávek, které probíhali  se usuzuje, že hrad vyhořel. Již nikdy nebyl obnoven a stal se sídlem loupeživých rytířů. Později se hrad Templštejn stal cílem výletníků a trampů.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí