Cyklotrasa Znojmo - Mikulov

Doporučujeme si na úvod prohlédnout centrum Znojma, stojí za to, a pak pokračovat podle mapky třeba od Masarykova náměstí Kollárovou ulicí a pak doprava Dyjskou. Tudy vede souběžně CT Moravská vinná a Trasa šesti měst, jejichž značení se nyní držte. Serpentinami sjedete až k Dyji, v poslední zatáčce podle značení odbočte doleva. Po levém břehu Dyje pak budete pokračovat také souběžně s modrou TZ, na jižní okraj města, kde nakonec vyjedete na hlavní třídě Dukelských bojovníků. Ta je pokračováním Vídeňské třídy, na této komunikaci se tedy dejte vpravo.


Značení se zde mění, jeďte však stále rovně, postupně se ustálí značení CT Vinařským krajem, po níž na křižovatce odbočíte vlevo. Tak dojedete do první vsi za Znojmem, Načeratic, kde pojedete rovně, pouze značení CT se změní na Moravskou vinnou. Po ní dojedete přes Derflice do Strachotic, jede se stále rovně, přijedete do Slupi. Ani zde se neodbočuje, za návštěvu stojí historický vodní mlýn kousek vlevo od hlavní cesty. Podle značení CT Moravská vinná a několika dalších souběžných značení projedete i Jaroslavicemi, Hrádkem, Dyjákovicemi, pak okrajem Hevlína, trasa vás vede postupně na východ. Až u nádraží v Jevišovce přejdete na jiné značení, Moravská vinná se odpojí doleva a vy pokračujete rovně, nyní podle značení CT 5, Ahoj sousede, Greenway P-W, na Nový Přerov a pak i dále na Březí. Držte se Greenway P-W, která vás dovede až do Mikulova.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 62 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!