5 / 3

Znojmo - Podmolí

Celou trasu pojedete po modré trase. Od rozcestníku pod Znojemskou přehradou stoupáme přes Kraví horu, Konice a Popice. ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 km

Popis cyklotrasy

Celou trasu pojedete po modré trase. Od rozcestníku pod Znojemskou přehradou stoupáme přes Kraví horu, Konice a Popice. Projedete ulicí, kde stojí rodný dům Charlese Sealsfielda, nejslavnějším rodákem Popic na Znojemsku. Můžete odbočit na vyhlídku Sealsfieldův kámen. Na okolních skalních ostrožnách spatříte porost teplomilných doubrav. Obě trasy se setkávají nad obcí Havraníky, odkud pokračuje cesta okolo rozcestníku Pod Šobesem, po visutém mostě přes řeku Dyji na vinici Šobes. Po prudkém stoupání je na hřebeni vyhlídka na meandrující Dyji.

Dále pokračujete přes rozcestník U Milíře, před obcí Podmolí odbočte doprava a po polních a lesních cestách dojedete k Andělskému mlýnu a na Králův stolec. Lesními, později polními cestami až na Hradiště, odtud serpentinami po silnici směrem na Znojmo ke Gránickému potoku a po jeho toku k výchozímu místu pod Znojemskou přehradou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí