Cyklotrasa Znojmo - Podmolí

Celou trasu pojedete po modré trase. Od rozcestníku pod Znojemskou přehradou stoupáme přes Kraví horu, Konice a Popice. Projedete ulicí, kde stojí rodný dům Charlese Sealsfielda, nejslavnějším rodákem Popic na Znojemsku. Můžete odbočit na vyhlídku Sealsfieldův kámen. Na okolních skalních ostrožnách spatříte porost teplomilných doubrav. Obě trasy se setkávají nad obcí Havraníky, odkud pokračuje cesta okolo rozcestníku Pod Šobesem, po visutém mostě přes řeku Dyji na vinici Šobes. Po prudkém stoupání je na hřebeni vyhlídka na meandrující Dyji.

Dále pokračujete přes rozcestník U Milíře, před obcí Podmolí odbočte doprava a po polních a lesních cestách dojedete k Andělskému mlýnu a na Králův stolec. Lesními, později polními cestami až na Hradiště, odtud serpentinami po silnici směrem na Znojmo ke Gránickému potoku a po jeho toku k výchozímu místu pod Znojemskou přehradou.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!