Author 50 Český ráj 2018

Už tento víkend nás čeká cyklistický závod nádhernou krajinou Českého ráje. Tento závod se pomalu, ale jistě, stává tradicí. Je určen pro širokou veřejnost a je sjízdný na horských i trekkingových kolech. Každoročně se ho účastní více než tisíc závodníků a jejich počty stále stoupají. Jezdí se už od roku 2003, takže tento rok nás čeká již 16. ročník.

Jak již bylo zmíněno, závod se koná tento víkend 21.4.2018 v 11 hodin v lokalitě Branžež – Nová Ves. Startuje se ve vlnách, kdy první vlnu tvoří závodníci kategorie Elite spolu s prvními sty závodníky, kteří se v loňském ročníku závodu umístili na 1.-100. místě v absolutním pořadí. Tento padesáti kilometrový okruh s převýšením 655 metrů začíná i končí u Komárovského rybníka. Trasa vede hned kolem několika významných lokalit této chráněné krajinné oblasti. Jako první potkáte hrad Kost a zříceninu gotického hradu Trosky, který je symbolem Českého ráje. Na trase budete také projíždět kolem zámku Hrubé Skály, rybníka Žabakoru a od něj až ke skalnímu masivu Drábských Světniček. Na závěr projedete kolem kráteru Mužský a jste v cíli. Příjezd do cíle je limitován od 12:30 do 15 hodin. V případě nedodržení tohoto času, nebudete zapsáni do výsledkové listiny.


Foto: Zdeněk Fiedler


Trať není příliš náročná a pořadatelé mysleli i na nejmenší, pro které je připraven zkrácený okruh. Pokud jste se na tento závod nestihli připravit, nezoufejte, 21. května se totiž jede závod Author 50 Bezděz. Trať je o něco jednodušší, převýšení je 465 m. Závod začíná i končí pod hradem Bezděz a můžete se těšit hned na několik dominant Českého ráje. Tak neváhejte a udělejte si hezký víkend

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí