Author 50 Český ráj 2018

Už tento víkend nás čeká cyklistický závod nádhernou krajinou Českého ráje. Tento závod se pomalu, ale jistě, stává tradicí. Je určen pro širokou veřejnost a je sjízdný na horských i trekkingových kolech. Každoročně se ho účastní více než tisíc závodníků a jejich počty stále stoupají. Jezdí se už od roku 2003, takže tento rok nás čeká již 16. ročník.

Jak již bylo zmíněno, závod se koná tento víkend 21.4.2018 v 11 hodin v lokalitě Branžež – Nová Ves. Startuje se ve vlnách, kdy první vlnu tvoří závodníci kategorie Elite spolu s prvními sty závodníky, kteří se v loňském ročníku závodu umístili na 1.-100. místě v absolutním pořadí. Tento padesáti kilometrový okruh s převýšením 655 metrů začíná i končí u Komárovského rybníka. Trasa vede hned kolem několika významných lokalit této chráněné krajinné oblasti. Jako první potkáte hrad Kost a zříceninu gotického hradu Trosky, který je symbolem Českého ráje. Na trase budete také projíždět kolem zámku Hrubé Skály, rybníka Žabakoru a od něj až ke skalnímu masivu Drábských Světniček. Na závěr projedete kolem kráteru Mužský a jste v cíli. Příjezd do cíle je limitován od 12:30 do 15 hodin. V případě nedodržení tohoto času, nebudete zapsáni do výsledkové listiny.


Foto: Zdeněk Fiedler


Trať není příliš náročná a pořadatelé mysleli i na nejmenší, pro které je připraven zkrácený okruh. Pokud jste se na tento závod nestihli připravit, nezoufejte, 21. května se totiž jede závod Author 50 Bezděz. Trať je o něco jednodušší, převýšení je 465 m. Závod začíná i končí pod hradem Bezděz a můžete se těšit hned na několik dominant Českého ráje. Tak neváhejte a udělejte si hezký víkend

Vloženo: 16.04.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.