Bike Prague

Ani ne týden zbývá do konce online registrací do největšího pražského závodu horských kol Bike Prague. Tento závod vedoucí krásnou přírodou na okraji Prahy patří do věhlasné mezinárodní série Intersport-Marathon Series. Je možné vybírat ze dvou tras, a proto si na své přijdou profesionální závodníci i cyklističtí nadšenci. Koná se už 19. května a zapsat se můžete i přímo na místě.


Nejprve v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne proběhne registrace závodníků. Samotný start závodu pro dlouhou trasu je naplánovaný na 12:00 a pro krátkou trasu na 15:00. Jako vždy se startuje od Galerie Butovice. Odtud se pokračuje do Prokopského údolí a přes Západní kopaninu až k Radotínskému údolí. Dlouhá trasa měří 55 km a má převýšení 1050 m, krátká trasa je dlouhá 35 km a převýšení je 705 m. V cíli pak na vítěze čeká finanční odměna.


Autor: Aktron / Wikimedia Commons


Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší. Pro ně je připraveno hned několik tras v rozmezí od 350 m do 3 km. Délku trasy určuje věk malého závodníka. Navíc můžete zkusit i skupinové závody. Jsou zde nachystány dvě varianty, Tandem a Slow Motion. Tandem je závod týmu ve složení žena-muž. Jeden jede krátkou a druhý dlouhou trasu a vyhrává nejrychlejší tým. Slow Motion je také závod týmů, kde však platí, čím víc, tím líp. Zvolíte si vlastní trasu a vyhrává tým, který bude mít nejvyšší součet časů, a proto se hodí každý závodník navíc.


Závod bude zpříjemněn hned několika benefity navíc. Na trati a v cíli je pro účastníky zajištěno občerstvení. Pro případ, že byste potřebovali opravu kola, na trati jsou přítomni pracovníci, kteří vám s opravou pomůžou a v nouzi poskytnou náhradní díly. V cíli si navíc budete moci kolo umýt a seřídit. Navíc je připravena i tombola. Závod fotí profesionální fotografové a fotky jsou poté vystaveny na webových stránkách závodu, kde si je můžete stáhnout na památku. Tak neváhejte a vyrazte si protáhnout svaly. 


Přihlásit se můžete zde.


Foto: Bike Prague 2017

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí