Jak naučit dítě jezdit na kole

S učením jízdy na kole se nebojte začít už mezi 2-3 rokem. Dítě v tomto věku má větší odvahu a nebojí se. Nejlepší je, začítna odrážedle, kde dítě získá rovnováhu a přestane se bát. Přechod ke kolu bude tedy lehčí.

jak-naucit-dite-jezdit-na-kole


Motivace dítěte

Je potřeba dítě namotivovat například tím, že řeknete "když dojedeš na konec ulice koupím ti zmrzlinu" Vaše dítě pak zapomene na strach, který z jízdy na kole může mít. Pokud dítě dosáhne nějakého dobrého cíle je dobré přestat, dítě pak má lepší pocit a těší se na další jízdy.


Šlapání

Ze začátku je dobré dítě nechat zkusit šlapat třeba na tříkolce nebo mu na kolo přidělat dvě zadní kolečka, aby udrželo rovnováhu a nepadalo

jak-naucit-dite-jezdit-na-kole2

Dítě musí dosáhnou nohama na zem

Když dítě nedosáhne nohama na zem nebude se cítit bezpečně. Proto je důležité nastavit sedátko tak, aby dosáhlo na zem. Zabrání to mnoha pádům.


Kvalitní výbava

Pro bezpečnější pocit je dobré koupit kvalitní helmu a rukavice. Je jasné, že ze začátku bude spousta pádů, proto je dobré, pořídit i chrániče

Pamatujte také na pravidelný servis kola. Správně nahuštěné pneumatiky, funkční brzdy nebo promazaný řetěz.

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí