Jak perfektně umýt kolo?

Rádi jezdíte na kole? Vyrážíte na bezstarostné víkendové vyjížďky nebo trénujete na závody? A jak se o své kolo staráte? Udržovat kolo a všechny jeho součásti čisté představuje naprostý základ, prodloužíte tak životnost všech komponent.

1) Wapka

Nejrychlejší varianta zevního umytí kola. Ideální je třeba po závodě nebo po návratu z hodně blátivé vyjížďky, na odstranění velkého množství bahna a špíny z rámu. Zároveň je to ale nejméně šetrný způsob mytí celého jízdního kola, velký tlak vody představuje největší zátěž pro ložiska např. v klikách, ve kterých se usadí voda a časem způsobuje zrezivění.


2) Rozebrat na součástky

Časově nejnáročnější, ale nejefektivnější varianta, pokud si chcete kolo opravdu řádně vyčistit doma sami. Máte tak jedinečnou příležitost zkontrolovat stav všech komponentů na kole a zhodnotit, zda není potřeba některou součástku vyměnit za novou. Budete potřebovat kbelík s hadrem nebo hadici s jemným proudem vody. Na závěr nezapomeňte kolo osušit a namazat řetěz, vidlici a tlumič, případně i ložiska v nábojích a středu, speciálním olejem.


3) Profesionální servis

Vyškolení technici v servisu odvedou tu nejlepší práci nejen při samotném servisu kola, ale pokud si zaplatíte i umytí kola, dostane se té nejlepší péče i všem komponentům na kole.

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí