Jak správně zamknout kolo

Zamykat kolo by měla být samozřejmost. Přesto s tím má řada cyklistů problém. Krádeže kol jsou u nás na denním pořádku. Pokud vaše kolo odpočívá v dobře uzamčené a zabezpečené garáži nebo sklepě, můžete být víceméně v klidu. Problém nastává, když musíte kolo na vyjížďce zanechat bez dozoru někde, kde zdaleka není k dispozici takové zázemí. Pak je tedy zapotřebí využít opravdu kvalitní zámek. S cenou kola by měla narůstat i cena zámku. Mnoho zámků, které jsou dnes v nabídce, nejsou pro zloděje překážkou.

jak-spravne-zamknout-kolo

Jak správně kolo zamknout ?

Není pravdou, že lepší zámek dokáže zmařit snahy zkušeného lupiče. Rozhodně ale zámky snižují riziko krádeže poměrně dost zásadně. Podobně jako u bytových zámků je velmi důležitý především čas, který je potřeba k jeho překonání. Čím je vyšší, tím spíše zloděje odradíte i od samotného pokusu.

Správně byste měli kolo zamknout k pevnému stojanu. Když už nenajdete žádný pevný stojan, zamykejte kolo alespoň přes rám nebo přes vidlici. I tak ale hrozí, že zloděj kolo popadne a odnese. Nejhorší nápad je kolo uzamknout přes přední kolo. Zloděj ho jednoduše vycvakne z úchytů a odejde klidně i bez předního kola.

jak-spravne-zamknout-kolo

I když jdete jenom do obchodu pro pečivo a na kolo stále vidíte, je přesto důležité ho uzamknout. Než si stačíte všimnout zloděje už může být dávno pozdě.

Jestli vám na kole opravdu záleží, investujte do některého z dalších způsobů ochrany. Kolo je možné opatřit GPS lokátorem, díky kterému pak okamžitě najdete jeho polohu. Na kolo se také dají rozmístit mikrotečky. Zloděj nic nepozná, ale kolo je snadně identifikovatelné, takže ho lze poznat třeba při jeho prodeji.
Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí