Metrostav Handy Cyklo Maraton

Tento rok se závod jede již po páté, a proto je čas na změnu. V letošním roce bude základna závodu v Praze a v Brně. Ze základny se vždy pojede na jednotlivé etapy. Část týmu vyrazí a druhá část zůstane na základně. Závod má tři etapy v Čechách a tři na Moravě. Každá má přibližně 300 km. Na základně bude zajištěno ubytování, občerstvení, informační centrum, relax zóny, hlídaná depa, pokrytí Wi-Fi, a to vše samozřejmě bezbariérově.


Závod se jede v termínu od 31.7. do 4.8. V tomto termínu, během 111 hodin, musí každý tým zdolat 2222 km. Závod je koncipovaný formou týmové štafety a jede se non-stop. Základní týmy cyklistů mohou být čtyř nebo osmi členné. V každém týmu musí být nejméně jeden držitel karty ZTP nebo ZTP/P. Další podmínkou je, že každý člen týmu musí ujet nejméně 100 km.

Etap je osm, dvě etapy jsou přesuny mezi základnami a zbylých šest protíná všechny kraje. Průjezdní body budou závodníci projíždět s GPS trackerem a podmínkou je i pořízení selfie. Každá etapa má zakázané úseky, tak se na ně nezapomeňte podívat. Průjezdní body první etapy v Čechách jsou Plzeňský Prazdroj, Jáchymov a Žatec. U druhé etapy Turnov, Lázně Bělohrad, Národní Hřebčín a Poděbrady ve Středočeském kraji. Třetí etapa pak vede přes Louňovice pod Blaníkem, Třeboň a Karlštejn. Po odjetí každé etapy se vracíte do základního tábora v Praze. Ke zlepšení vašeho celkového času závodu vám můžou pomoci noční časové prémie.


Po úspěšném odjetí všech etap v Čechách, se přesunete na Moravu, kde vás čekají další tři etapy. Čtvrtou etapou je zároveň i přesun mezi Prahou a Brnem přes Žďár nad Sázavou. Pátá etapa vede z Brna do Velkých Losin přes Kopřivnici a Zlín zpět do Brna. Průjezdní body šesté etapy jsou Falkenstein v Rakousku a Dukovany. Sedmá etapa vede přes Macochu a Bystřici nad Pernštejnem. Poslední, osmá etapa, je opět přesun z Brněnského základního tábora přes Jihlavu do Prahy na Kampu, kde proběhne i velké finále celého závodu.


Nezapomeňte, že při závodu je povinné vybavení kola výstražnými prvky. Na obou vidlicích musí být výstražné folie a na výpletu obou kol výstražné návleky. Samozřejmostí je přední a zadní světlo a nesmí chybět ani označení kola logem a číslem týmu. 

Vloženo: 30.06.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.