Metrostav Handy Cyklo Maraton

Tento rok se závod jede již po páté, a proto je čas na změnu. V letošním roce bude základna závodu v Praze a v Brně. Ze základny se vždy pojede na jednotlivé etapy. Část týmu vyrazí a druhá část zůstane na základně. Závod má tři etapy v Čechách a tři na Moravě. Každá má přibližně 300 km. Na základně bude zajištěno ubytování, občerstvení, informační centrum, relax zóny, hlídaná depa, pokrytí Wi-Fi, a to vše samozřejmě bezbariérově.


Závod se jede v termínu od 31.7. do 4.8. V tomto termínu, během 111 hodin, musí každý tým zdolat 2222 km. Závod je koncipovaný formou týmové štafety a jede se non-stop. Základní týmy cyklistů mohou být čtyř nebo osmi členné. V každém týmu musí být nejméně jeden držitel karty ZTP nebo ZTP/P. Další podmínkou je, že každý člen týmu musí ujet nejméně 100 km.

Etap je osm, dvě etapy jsou přesuny mezi základnami a zbylých šest protíná všechny kraje. Průjezdní body budou závodníci projíždět s GPS trackerem a podmínkou je i pořízení selfie. Každá etapa má zakázané úseky, tak se na ně nezapomeňte podívat. Průjezdní body první etapy v Čechách jsou Plzeňský Prazdroj, Jáchymov a Žatec. U druhé etapy Turnov, Lázně Bělohrad, Národní Hřebčín a Poděbrady ve Středočeském kraji. Třetí etapa pak vede přes Louňovice pod Blaníkem, Třeboň a Karlštejn. Po odjetí každé etapy se vracíte do základního tábora v Praze. Ke zlepšení vašeho celkového času závodu vám můžou pomoci noční časové prémie.


Po úspěšném odjetí všech etap v Čechách, se přesunete na Moravu, kde vás čekají další tři etapy. Čtvrtou etapou je zároveň i přesun mezi Prahou a Brnem přes Žďár nad Sázavou. Pátá etapa vede z Brna do Velkých Losin přes Kopřivnici a Zlín zpět do Brna. Průjezdní body šesté etapy jsou Falkenstein v Rakousku a Dukovany. Sedmá etapa vede přes Macochu a Bystřici nad Pernštejnem. Poslední, osmá etapa, je opět přesun z Brněnského základního tábora přes Jihlavu do Prahy na Kampu, kde proběhne i velké finále celého závodu.


Nezapomeňte, že při závodu je povinné vybavení kola výstražnými prvky. Na obou vidlicích musí být výstražné folie a na výpletu obou kol výstražné návleky. Samozřejmostí je přední a zadní světlo a nesmí chybět ani označení kola logem a číslem týmu. 

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí