Objevte krásy Kladského pomezí

Brzy nás čekají hned dva prodloužené víkendy po sobě. Pokud ještě nemáte plány, jak s volným časem naložit, máme pro Vás tip, jak si volno užít a zároveň udělat něco pro zdraví. Jako již tradičně, 8. května o státním svátku, se již po čtrnácté pořádají Poříčské toulky. Trasy vedou malebným Kladským pomezím, kde část svého dětství prožil jeden z našich nejvýznamnějších spisovatelů, Karel Čapek.

Trasy jsou určeny nejen pro cyklisty, ale i pro pěší a koloběžkáře. Pokud se chcete účastnit, stačí se jen dostavit v daný čas a zaplatit startovné. Pro cyklisty jsou připraveny trasy dlouhé 15, 22, 39, 44 a 50 km a pokud se Vám zrovna nechce vyjet na kole, jsou připraveny i trasy pro pěší, které jsou dlouhé 9, 12, 17, 19 a 27 km. Tento rok vedou do podhůří a k vrcholům Stolových hor. Start i cíl jsou na náměstí u hasičské zbrojnice ve Velkém Poříčí a začíná se průběžně mezi 8 a 10 hodinou. Za odměnu na Vás v cíli čeká skvělé občerstvení připravené dobrovolnými hasiči a pamětní list.

„Mezi údolím Metuje a Úpy se vlní mírné kopce z červeného pískovce, proseté stříbrnými hájky březovými a temnými smrčinami a borky; na kopcích rozhozeny samoty, kde ještě za našeho dětství od rána do noci tloukly ruční stavy pohorských písmáků, důchařů a sektářů balcaráků...“ Karel Čapek

Vloženo: 23.04.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.