Objevte krásy Kladského pomezí

Brzy nás čekají hned dva prodloužené víkendy po sobě. Pokud ještě nemáte plány, jak s volným časem naložit, máme pro Vás tip, jak si volno užít a zároveň udělat něco pro zdraví. Jako již tradičně, 8. května o státním svátku, se již po čtrnácté pořádají Poříčské toulky. Trasy vedou malebným Kladským pomezím, kde část svého dětství prožil jeden z našich nejvýznamnějších spisovatelů, Karel Čapek.

Trasy jsou určeny nejen pro cyklisty, ale i pro pěší a koloběžkáře. Pokud se chcete účastnit, stačí se jen dostavit v daný čas a zaplatit startovné. Pro cyklisty jsou připraveny trasy dlouhé 15, 22, 39, 44 a 50 km a pokud se Vám zrovna nechce vyjet na kole, jsou připraveny i trasy pro pěší, které jsou dlouhé 9, 12, 17, 19 a 27 km. Tento rok vedou do podhůří a k vrcholům Stolových hor. Start i cíl jsou na náměstí u hasičské zbrojnice ve Velkém Poříčí a začíná se průběžně mezi 8 a 10 hodinou. Za odměnu na Vás v cíli čeká skvělé občerstvení připravené dobrovolnými hasiči a pamětní list.

„Mezi údolím Metuje a Úpy se vlní mírné kopce z červeného pískovce, proseté stříbrnými hájky březovými a temnými smrčinami a borky; na kopcích rozhozeny samoty, kde ještě za našeho dětství od rána do noci tloukly ruční stavy pohorských písmáků, důchařů a sektářů balcaráků...“ Karel Čapek

Vloženo: 23.04.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!