Projeďte se na Schodech

Už na konci května nás čeká závod, kterého se účastní i ti nejlepší čeští a zahraniční závodníci, Pražské schody. Letošní ročník je významný především tím, že je už pětadvacátým v řadě. Na start se postaví, krom jiných, i ty největší esa jako Jaroslav Kulhavý a Nino Schurter. Tento náročný závod je jedním z nejstarších evropských cyklistických závodů a je přehlídkou skvělých sportovních výkonů.


Akce se tento rok koná 29. května a jedou se celkem tři závody. První v 15:35 určený pro firemní týmy a veřejnost, druhý v 17:00 pro ženy a poslední, závod mužů, v 18:30. Vyhlášení vítězů pak proběhne v 19:10 a v 19:15 se můžete těšit na autogramiádu vítězů. Tento rok je start závodu opět uprostřed pražského Starého města v Nerudově ulici. Odtud se pokračuje přes Pražský hrad k nejzajímavější a nejsledovanější části závodu, sjezdu 190 zámeckých schodů, kde se jezdci řítí až šedesátikilometrovou rychlostí. Trasa poté pokračuje na Malostranské náměstí, kde jsou instalovány umělé překážky a je zakončena stoupákem na Jánský vršek. Tento okruh se jede nejen jednou, ale hned několikrát.  


Registrovat se můžete přes registrační systém na oficiálních stránkách závodu, pak už jen stačí uhradit poplatek a můžete na start. Uzávěrka přihlášek je o půlnoci 16. května. Vzhledem k tomu, že počet závodníků je omezený, neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve. Pokud se nechcete účastnit jako závodník, doporučuji Vám se na tento závod jít podívat. Vstupné je zdarma a zážitek je to opravdu neskutečný.


Foto: Václav Kolář

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí