Projeďte se na Schodech

Už na konci května nás čeká závod, kterého se účastní i ti nejlepší čeští a zahraniční závodníci, Pražské schody. Letošní ročník je významný především tím, že je už pětadvacátým v řadě. Na start se postaví, krom jiných, i ty největší esa jako Jaroslav Kulhavý a Nino Schurter. Tento náročný závod je jedním z nejstarších evropských cyklistických závodů a je přehlídkou skvělých sportovních výkonů.


Akce se tento rok koná 29. května a jedou se celkem tři závody. První v 15:35 určený pro firemní týmy a veřejnost, druhý v 17:00 pro ženy a poslední, závod mužů, v 18:30. Vyhlášení vítězů pak proběhne v 19:10 a v 19:15 se můžete těšit na autogramiádu vítězů. Tento rok je start závodu opět uprostřed pražského Starého města v Nerudově ulici. Odtud se pokračuje přes Pražský hrad k nejzajímavější a nejsledovanější části závodu, sjezdu 190 zámeckých schodů, kde se jezdci řítí až šedesátikilometrovou rychlostí. Trasa poté pokračuje na Malostranské náměstí, kde jsou instalovány umělé překážky a je zakončena stoupákem na Jánský vršek. Tento okruh se jede nejen jednou, ale hned několikrát.  


Registrovat se můžete přes registrační systém na oficiálních stránkách závodu, pak už jen stačí uhradit poplatek a můžete na start. Uzávěrka přihlášek je o půlnoci 16. května. Vzhledem k tomu, že počet závodníků je omezený, neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve. Pokud se nechcete účastnit jako závodník, doporučuji Vám se na tento závod jít podívat. Vstupné je zdarma a zážitek je to opravdu neskutečný.


Foto: Václav Kolář

Vloženo: 04.05.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.