Tradiční maraton ALISY Bike Babí Léto

Již 18. 8. 2018 se pojede 17. ročník tohoto maratonu. Jako vždy se pojede po březích jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou u Liberce. Pro jezdce jsou připraveny 3 různé trasy, které vedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu, tradičními místy jako Česká brána, Buk Republiky či okolím Vápeňáku. Navíc je připraven i závod pro děti.

Trasa začíná v rekreačním areálu Kristýna. Doporučujeme parkovat na Kristýně sever, kde je vstup i parkování zdarma. Trasy jsou rozděleny podle délky, na výběr bude z 30, 50 a 80 km trasy. Nejkratší trasa Hobby má převýšení 632 m. Je určena méně zdatným bikerům a vede kolem Kristýny, blízko skalních a pískovcových útvarů, dolů a hornických oblastí využívaných ve středověku. Trasa Middle way má délku 50 km a převýšení 1420 m. Vede Lužickými horami a přes Ještědský hřeben. Na trase pojedete kolem České Brány, po Jitravských pláních a pěšinami Janovického lesa. Nejdelší trasa Hot chilli pepper má převýšení 2405 m a je určená pouze zkušeným závodníkům. Největší výzvou trasy je stoupání k Buku Republiky. Krom těchto tras je připraven i jednoduchý okruh pro děti. Okruh je situován do malého hájku u jezera.

Prezentace proběhne v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Ještě před startem maratonu vám budou sděleny aktuální informace o trase. Trasa je značena oranžovými šipkami na asfaltu, červenobílým mlíkem na větvích a černými šipkami na žlutém podkladu na stromech a sloupech. Start dětského závodu bude v 10 h, start 50 a 80 km trasy v 11 h a start 30 km trasy v 11:30. Všechny trasy začínají na pláži u jezera Kristýna, která je zároveň i cílem závodu. Startovné můžete platit na místě, avšak bez možnosti přikoupení trička. Pro závodníky je připraveno občerstvení i zdravotnické služby. Vítěz 80 km trasy získá zápis na putovním poháru závodu. Vítězové všech tras získají pohár a první tři v každé kategorii získají věcné ceny.

Zdroj obrázků: goodway.cz

Vloženo: 14.08.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.