Tradiční maraton ALISY Bike Babí Léto

Již 18. 8. 2018 se pojede 17. ročník tohoto maratonu. Jako vždy se pojede po březích jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou u Liberce. Pro jezdce jsou připraveny 3 různé trasy, které vedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu, tradičními místy jako Česká brána, Buk Republiky či okolím Vápeňáku. Navíc je připraven i závod pro děti.

Trasa začíná v rekreačním areálu Kristýna. Doporučujeme parkovat na Kristýně sever, kde je vstup i parkování zdarma. Trasy jsou rozděleny podle délky, na výběr bude z 30, 50 a 80 km trasy. Nejkratší trasa Hobby má převýšení 632 m. Je určena méně zdatným bikerům a vede kolem Kristýny, blízko skalních a pískovcových útvarů, dolů a hornických oblastí využívaných ve středověku. Trasa Middle way má délku 50 km a převýšení 1420 m. Vede Lužickými horami a přes Ještědský hřeben. Na trase pojedete kolem České Brány, po Jitravských pláních a pěšinami Janovického lesa. Nejdelší trasa Hot chilli pepper má převýšení 2405 m a je určená pouze zkušeným závodníkům. Největší výzvou trasy je stoupání k Buku Republiky. Krom těchto tras je připraven i jednoduchý okruh pro děti. Okruh je situován do malého hájku u jezera.

Prezentace proběhne v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Ještě před startem maratonu vám budou sděleny aktuální informace o trase. Trasa je značena oranžovými šipkami na asfaltu, červenobílým mlíkem na větvích a černými šipkami na žlutém podkladu na stromech a sloupech. Start dětského závodu bude v 10 h, start 50 a 80 km trasy v 11 h a start 30 km trasy v 11:30. Všechny trasy začínají na pláži u jezera Kristýna, která je zároveň i cílem závodu. Startovné můžete platit na místě, avšak bez možnosti přikoupení trička. Pro závodníky je připraveno občerstvení i zdravotnické služby. Vítěz 80 km trasy získá zápis na putovním poháru závodu. Vítězové všech tras získají pohár a první tři v každé kategorii získají věcné ceny.

Zdroj obrázků: goodway.cz

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí