Water Bike

Už jste slyšeli o „waterbiku“? Jinak se mu říká také hydrocycle, do češtiny se dá přeložit jako vodní kolo. Vodní cyklistika je relativně novou sportovní disciplínou, avšak první koncept vodního kola pochází už z roku 1870. Nejvýznamnějšími značkami vyrábějícími tato kola jsou Schiller a Manta5.


Zdroj: manta5.com


Všechna vodní kola jsou koncipována tak, že šlapáním roztáčíte vrtuli, která je ponořena ve vodě a díky ní se pohybujete. Rám je podobný klasickému jízdnímu kolu. Samozřejmě nechybí řídítka, která korigují směr jízdy. Rozdílem je zejména to, že místo klasických kol jsou k rámu připevněny dva plováky, díky kterým můžete jezdit po vodní hladině. Takto je to v případě kol Schiller. V druhém případě tyto plováky kolo nemá, a tak musíte pořád šlapat, abyste zůstali na hladině. Nebojte, pokud se zastavíte, waterbike se nepotopí. Je dělaný z lehkého materiálu, který se udrží na vodní hladině a můžete na něj nasednout i ve vodě.


Zdroj: schillerbikes.com


Waterbiky se u nás neprodávají, pokud si ho tedy chcete vyzkoušet, musíte si jej objednat ze zahraničí. Nejbližší prodejce se nachází ve Vídni v Rakousku. Zajeďte si tohle léto na vodu bez lodě.


Zdroj: schillerbikes.com

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí