Water Bike

Už jste slyšeli o „waterbiku“? Jinak se mu říká také hydrocycle, do češtiny se dá přeložit jako vodní kolo. Vodní cyklistika je relativně novou sportovní disciplínou, avšak první koncept vodního kola pochází už z roku 1870. Nejvýznamnějšími značkami vyrábějícími tato kola jsou Schiller a Manta5.


Zdroj: manta5.com


Všechna vodní kola jsou koncipována tak, že šlapáním roztáčíte vrtuli, která je ponořena ve vodě a díky ní se pohybujete. Rám je podobný klasickému jízdnímu kolu. Samozřejmě nechybí řídítka, která korigují směr jízdy. Rozdílem je zejména to, že místo klasických kol jsou k rámu připevněny dva plováky, díky kterým můžete jezdit po vodní hladině. Takto je to v případě kol Schiller. V druhém případě tyto plováky kolo nemá, a tak musíte pořád šlapat, abyste zůstali na hladině. Nebojte, pokud se zastavíte, waterbike se nepotopí. Je dělaný z lehkého materiálu, který se udrží na vodní hladině a můžete na něj nasednout i ve vodě.


Zdroj: schillerbikes.com


Waterbiky se u nás neprodávají, pokud si ho tedy chcete vyzkoušet, musíte si jej objednat ze zahraničí. Nejbližší prodejce se nachází ve Vídni v Rakousku. Zajeďte si tohle léto na vodu bez lodě.


Zdroj: schillerbikes.com

Vloženo: 30.06.2018

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.