Jak správně zamknout kolo

Cena kvalitního jízdního kola může dnes vystoupat běžně na několik desítek tisíc, ale i za ty nejobyčejnější zaplatíte několik tisíc. Cyklisté si navíc své dopravní prostředky zpravidla hýčkají a investují do nich průběžně i další peníze. Proto je důležité kolo pořádně zamykat.

přejít na článek
Tipy 11.02.2020

Jak správně nastavit výšku sedátka

Nastavení posedu na kole je jednou z nejdůležitějších úprav. Při špatně nastaveném posedu hrozí například i to, že si zničíte záda. Důsledkem špatného nastavení posedu bude i to, že pojedete pomaleji a rychleji se unavíte. Proto jej rozhodně nesmíte zanedbat.

přejít na článek
Tipy 01.08.2019

Jak vybrat dětské kolo

Výběr dětského kola je jedním z nejtěžších. Kolo musí být lehké, snadno ovladatelné a zároveň odolné. Je třeba vybrat takové, ze kterého dítě rychle nevyroste a bude se mu líbit. Na trhu je dostupná spousta různých barevných variant. Pro správný výběr je třeba sledovat velikost kola, výšku a materiál rámu a samozřejmě i typ brzd. To vše bude v tomto článku postupně popsáno a vysvětleno.

přejít na článek
Tipy 18.06.2019

Jak seřídit brzdy na kole

Velice důležitou činností, na kterou spousta cyklistů zapomíná, je seřízení brzd. Ať už jste profesionál nebo nadšenec, neměli byste ji vynechávat a provádět seřízení brzd v pravidelných intervalech. Nejpoužívanějším typem brzd jsou ráfkové V-brzdy (V-brake). Na jejich seřízení se v tomto článku zaměříme.

přejít na článek

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí